„Życie Warszawy” nr 203, 1 -2 września 1990
Micewski powołał 12 doradców Wałęsy

Z PUBLIKACJI

(P)31 sierpnia z upoważnienia Lecha Wałęsy szef zespołu jego doradców Andrzej Micewski powołał do tego grona następujących uczonych i działaczy społecznych:
prof. chemii Marka Krygowskiego, prof. ekonomii Stefana Kurowskiego, prof. medycyny Jerzego Majkowskiego, prof. ekonomii Aleksandra Muellera, docenta socjologii: Jadwigę Staniszkis, prof. polityki społecznej Andrzeja Tymowskiego, prof. KUL Ryszarda Bendera, adwokata w Krakowie Jana Kosze, mgr. elektronika i ekologa Tomasza Jackowskiego, mgr. Dariusza Winklera (ds. stosunków z chrześcijańskimi organizacjami międzynarodowymi). mg. Mariusza Białka (do spraw kontaktów z kapitałem zagranicznym), dr. Andrzeja Zakrzewskiego (jako koordynatora prac zespołu).

Ze względu na okres urlopów nazwiska kilku dalszych członków zespołu doradców zostaną ogłoszone we wrześniu.

Zespół doradców nie ma charakteru politycznego – powiedział A. Micewski – lecz będzie się zajmował przede wszystkim zagadnieniami związanymi z sytuacją społeczną w Polsce, która napawa nas poważnymi obawami. Myślę, że gospodarka i polityka społeczna jest obecnie ważniejsza od polityki w ścisłym znaczeniu tego słowa.

Może jednak zaistnieć sytuacja, że Lech Wałęsa zdecyduje się oficjalnie wystawić swą kandydaturę na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Także wtedy zespół jego doradców nie zamierza koncentrować się na sprawach walk personalnych, ale współtworzyć z innymi ośrodkami wspierającymi Wałęsę merytoryczny program wyborczy, w zakresie gospodarki, polityki społecznej, ekologii, kultury i wychowania.

Chciałbym przypomnieć – powiedział A. Micewski – że Jan Paweł II niedawno także w rozmowie z Lechem Wałęsą mówił o promieniowaniu chrześcijaństwa z Polski na Wschód i na Zachód. Dlatego też zespół doradców Lecha Wałęsy będzie się starał reprezentować odwagę myśli, ale maksymalną kulturę słowa, także w stosunku do przeciwników.

(PAP)